Кoли людствo зaбувaє свoє минулe – вoнo втрaчaє мaйбутнє. Трагедія, яка трапилася у житті людeй 26 квітня 1986 рoку нe oминула жoдну укрaїнську сім’ю. Щoб пaм’ять прo цю стрaшну пoдію нe стирaлaся в сeрцяx людeй, щoб знaлa мoлoдь стрaшні урoки історії, з ініціaтиви голови Черкаської міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Олега Гончарова відбулися лекції, уроки мужності у навчальних закладах і музеях.
Турбота про чорнобильців, не завжди достатній рівень їхнього соціального захисту стали причиною робочої зустрічі директора Департаменту соціального захисту населення Михайла Склярова з представниками виконавчого комітету Черкаської міської ради, медиками та головами обласної та міської громадської організації «Союз Чорнобиль».
23 січня на чолі із заступником голови облдержадміністрації Тетяною Прітченко відбулося перше в цьому році засідання регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
«Чорнобиль: Люди – Місця – Солідарність – Майбутнє» стартувала сьогодні в Черкаському обласному краєзнавчому музеї.
Її головна особливість – мультимедійність. Виставка оснащена спеціальними моніторами з тачскріном (це сенсорний екран, який реагує на дотик рукою), на яких транслюються уривки фільмів та новинні сюжети про Чорнобильську трагедію.
Для зручності всі стенди також обладнані навушниками.
...Крім участі у загальнодержавних заходах боротьби за дотримання вимог чинного Чорнобильського законодавства, які так і не дали очікуваних результатів, обласна громадська організація "Союз Чорнобиль" наполягла на підписанні так званого Меморандума про взаємодію і співробітництво між Черкаською обласною радою, обласною державною адміністрацією та обласним "Союзом Чорнобиль". Хто прочитає підписаний тристоронній документ, не побачить жодного натяку на "зраду" рядових чорнобильців або "змову" обласної громадської організації "Союз Чорнобиль" з владою области.
...Однак, не пропонуючи жодного конструктиву, з критикою не забарилися провокатори, горе-політики й "захисники".Одні розміщують в мережі Інтернет неперевірену й неправдиву інформацію про методи боротьби черкащан-чорнобильців за свої права, тим самим заробляючи собі голоси майбутніх виборців, інші наживаються на людському горі...
В ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. в ході проведення на 4-му реакторі атомної електростанції експериментів, пов`язаних з режимами роботи турбогенератора, виникла великомасштабна з глобальними наслідками аварія...
Чернобыль - покинутый город районного значения в Киевской области Украины. Расположен на реке Припять. До аварии 1986 года в городе проживало 12,5 тысяч человек. В настоящее время в городе проживает только обслуживающий персонал Чернобыльской атомной электростанции и самосёлы....
Лише за 1 квартал цього року чорнобильці подали понад 6,5 тисячі позовів.
Черкащанин Микола Дубина був одним із перших, кому довелося ліквідовувати наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. У травні 1986 року він відпрацював одинадцять днів на відстані близько 800 метрів від 4 енергоблоку...
Япония своих атомных ликвидаторов в беде никогда не оставит, а вот Украина уже давно забыла о подвиге чернобыльцев, которые 25 лет вынуждены жить в "боях" за реализацию прав, положенных им по закону...
...Щодня за допомогою звертаються десятки людей. Приїздять особисто, шлють листи і телеграми. Зрозуміло, не від доброго життя. Хвороби обсідають ліквідаторів. Більше ста тисяч уже померло. "Серед них чи найбільше тих, хто перебував на проммайданчику ЧАЕС у віці до тридцяти років. Виявилось, що молодий організм був найвразливішим..."
З ініціатіви керівників двох громадських організацій Гончарова Олега Михайловича(голови Черкаської міської громадської організації "Союз Чорнобиль України") та Хартмута Кепплера (голови Веймарської організації "Допомога дітям Чорнобиля") відбулася дружня поїздка делегації від міста Черкаси до німецького міста Веймар задля налагодження дружніх стосунків.
Украина, Россия и Белоруссия предложили провести такой международный форум в 2011 году, когда будет отмечаться 25-летие трагедии. В результате аварии 26 апреля 1986 года произошло разрушение четвёртого энергоблока Чернобыльской атомной электростанции, расположенной на территории Украины. Разрушение носило взрывной характер, реактор был полностью разрушен, и в окружающую среду было выброшено большое количество радиоактивных веществ. Авария расценивается как крупнейшая в своём роде за всю историю ядерной энергетики, как по предполагаемому количеству погибших и пострадавших от её последствий людей, так и по экономическому ущербу.
Приглашения
Приглашаем к сотрудничеству всех кто принимал участие в ликвидации аварии на ЧАЭС, пострадавших и эвакуированных,
а также благотворительные фонды, общественные организации, бизнесменов и частных лиц.