
Турбота про чорнобильців, не завжди достатній рівень їхнього соціального захисту стали причиною робочої зустрічі директора Департаменту соціального захисту населення Михайла Склярова з представниками виконавчого комітету Черкаської міської ради, медиками та головами обласної та міської громадської організації «Союз Чорнобиль».
Питання, що обговорювалося – механізм забезпечення медикаментами хворих чорнобильців, мешканців міста Черкаси, які проходять лікування в спеціалізованому терапевтичному відділенні Першої міської лікарні.
Проблема забезпечення громадян ліками, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, на думку Михайла Склярова особливо гостро стоїть у місті Черкаси, адже в ньому проживає найбільша кількість інвалідів Чорнобиля – майже 1,5 тисячі.
До 25-х роковин аварії на ЧАЕС, за ініціативи голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, з обласного бюджету у 2011 році були виділені кошти на капітальний ремонт Чорнобильського відділення у Першій міській лікарні, в якому щорічно проходять лікування більше 500 постраждалих.
Лариса Дудник, завідуюча терапевтичним відділенням Центру радіаційного захисту населення обласної лікарні зауважила, що терапевтичне відділення Першої міської лікарні – єдине в місті спеціалізоване відділення, де проходять лікування чорнобильці, і необхідно докласти всіх зусиль, щоб кошти, які будуть виділені для цієї категорії громадян з міського бюджету адресно дійшли до кожного постраждалого.
– Повинен бути жорсткий контроль за виписаними пільговими рецептами для чорнобильців. У цьому питанні ми маємо бути дуже принциповими, адже не поодинокі випадки, коли пільгове лікування було виписане необґрунтовано, або були недотримані терміни призначення лікарських засобів. Тому нам усім разом потрібно визначити найбільш оптимальні шляхи медикаментозного забезпечення громадян, які ціною власного здоров’я захистили нас від тієї страшної катастрофи, – підсумувала Лариса Михайлівна.
Довідково:
Всього громадян, які мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС по м. Черкаси – 5013.Серед них:
-ліквідаторів – 2784;
-постраждалих І категорії – 1445;
-дітей – 584.